ISAA
Gary Smith
Wapello County
 
Melinda L. England
Ringgold County
 
Randy Noe
Monroe County
 
Aaron Betts
Bremer County
Designations: ICA
 
Abigail Sills
Iowa Department of Revenue
 
Ali Manson
Fayette County
 
Alyssa Sutherland
Poweshiek County
 
Amy Rasmussen
Polk County
Designations: RES, AAS, ICA, CPM
 
Amy Vermillion
Poweshiek County
Designations: ICA
 
Andy Loan
Clayton County
 
Angie Vinson
Webster County
 
Ann Burckart
Allamakee County
Designations: ICA
 
Beau Crystal
Hamilton County
 
Benjamin D. Mullen
Adams County
 
Beth Weeks
Cedar Rapids (City)
Designations: ICA
 
Brad Comer
Iowa City (City)
Designations: ICA
 
Brad Harms
Buchanan County
Designations: ICA
 
Brandon Carpenter
Wayne County
 
Brenda Loftus
Harrison County
 
Brenda Mintle
Fremont County
 
Brenda Nelson
Cass County
 
Brent J. Balduf
Story County
Designations: ICA, RES, AAS
 
Brian Arnold
Dallas County
Designations: ICA
 
Brian Tiesman
Clinton (City)
Designations: ICA
 
Carissa Lehman
Wright County
Designations: ICA
 
Carmen Putzier
Iowa Department of Revenue
 
Catherine Creighton
Dallas County
Designations: ICA
 
Chris Lawson
Kossuth County
Designations: ICA
 
Christy Tinnes
Washington County
 
Cindy Goslar
Crawford County
 
Cindy Heuton
Carroll County
 
Courtney Kay-Decker
Iowa Department of Revenue
 
Cynthia Severs Marx
Cedar County
Designations: ICA
 
Dale L. McCrea
Muscatine County
Designations: ICA, RES
 
Dana Shipley
Mason City
Designations: RES, ICA, AAS
 
Darren Matthew
Clayton County
 
David S. Kubik
Dubuque County
 
Debra L. Umland
Audubon County
 
Dixie D. Saunders
Van Buren County
 
Douglass G. Welton
Retired Members
Designations: ICA
 
Drew E. Sanders
Keokuk County
 
Gary L. Vanderwerf
Floyd County
 
Greg Lynch
Ames (City)
Designations: M.S., MAI, CAE, CCIM
 
Greg Zarr
Cherokee County
 
Gwana Wirtjes
Franklin County
 
James T. Alstad
Winneshiek County
Designations: ICA
 
Janet Bunce
Warren County
Designations: ICA
 
Jean Keller
Bremer County
 
Jerry Witt
Linn County
Designations: ICA, RES, AAS
 
Jessica Aldridge
Madison County
 
Jill Heims
Johnson County
Designations: ICA
 
Jill Renken
Plymouth County
 
Jody Jones
Cerro Gordo County
 
Joe Casson
Pottawattamie County
Designations: CR, ICA
 
John Freese
Grundy County
Designations: ICA
 
John Lawson
Sioux City
Designations: ICA
 
Judy Samp
Kossuth County
Designations: ICA
 
Julie Conolly
Woodbury County
 
Julie Roisen
Iowa Department of Revenue
 
Julie A. Carson
Cedar Rapids (City)
Designations: ICA
 
Justin Barlow
Sac County
 
Kandie White
Lee County
 
Karen Cooper
Iowa Department of Revenue
 
Kathy Neubauer
Franklin County
 
Kathy A. Croker
Buena Vista County
 
Katie Bennett
Cerro Gordo County
Designations: ICA
 
Kelli Kingrey
Marion County
 
Kevin Kreimeyer
Pottawattamie County
Designations: CG, ICA
 
Kim Carnine
Buena Vista County
Designations: CG, ICA
 
Kristina Delisi
Iowa Department of Revenue
 
Larry Andreesen
Benton County
Designations: ICA
 
Linda Fallesen
Humboldt County
Designations: ICA, ASA
 
Linda Griggs
Iowa County
 
Linda Holmgren
Montgomery County
 
Lindsey Thomas
Mahaska County
 
Lois Heckethorn
Davis County
 
Lois Naig
Palo Alto County
 
Marilee Schleusner
Lyon County
 
Matt Brostad
Buena Vista County
 
Matt Warner
Des Moines County
 
Michele Shultz
Butler County
 
Mike Barth
Appanoose County
 
Mitch Taeger
Des Moines County
 
Nicholas Van Camp
Davenport (City)
 
Nikki Carrick
Guthrie County
Designations: ICA
 
Pam Jensen
Adair County
 
Patti Arthur
Lee County
 
Patti McDanel
Sioux City
 
Paul Humble
Polk County
Designations: RES, ICA, AAS
 
Paul Overton
Boone County
Designations: RES, ICA
 
Peggy Smith
Page County
Designations: ICA
 
Penny Ravlin
Pottawattamie County
Designations: CG, ICA
 
Randy Ripperger
Polk County
Designations: CAE, ICA
 
Randy Spies
Muscatine County
Designations: ICA
 
Raymond Armel
Chickasaw County
Designations: ICA
 
Rick Engelken
Dubuque (City)
Designations: ICA
 
Ross Simmelink
Sioux County
 
Ryan Hobart
Madison County
 
Scott Anderson
Winneshiek County
Designations: ICA
 
Shari Plagge
Wright County
Designations: ICA
 
Stacey Von Dielingen
Montgomery County
Designations: ICA
 
Stephanie Knox
Marion County
 
Stephanie Sohn
Dickinson County
 
Steve Helm
Dallas County
 
Steve Wemmie
Jefferson County
 
Sue Reigelsberger
Pocahontas County
 
Susan Chambers
Iowa Department of Revenue
 
Tami McFarland
Linn County
Designations: ICA
 
Tara Fitzpatrick
Mason City
Designations: ICA
 
Teresa Murray
Lee County
 
Theresa M. Pudenz
Union County
 
Thomas J. Koenigsfeld
Black Hawk County
Designations: ICA
 
Tiffany Warrior
Adair County
 
Tim McGee
Lucas County
Designations: ICA
 
Tim C. Peters
Monona County
 
Tom Van Buer
Johnson County
 
Tony Buman
Shelby County
 
Tracy DeJong
Jasper County
Designations: ICA
 
Troy Patzner
Dubuque (City)
Designations: ICA
 
Wayne Schwickerath
Story County
Designations: CAE, RES, ASA, ICA
 
Wesley J. Ray
Tama County
Designations: ICA
 
District Leadership
Chair:


 
Contact Us   |  Powered by MunicipalCMS
Log in
Twitter Facebook 
0